קריינות ספרים

אנחנו אולי לא שמים לב, אך סביבנו יש כל הזמן קריינות. מדובר באחד מן המקצועות הסמויים מהעין, אך הנפוצים ביותר בעולם. למען האמת, חלק מן המיומנות של קריין מקצועי היא ביכולתו להיטמע בתודעתו של המאזין ולהתבלט מבלי שיורגש וייקח תשומת לב רבה מדי. כך למשל, כשנלך בסופר או בחנות בגדים גדולה, או כשאזין למרכזייה בהמתנה בטלפון, זמנינו יונעם על ידי תוכן קרייני, מבלי שבכלל נשים לב למשמעותו, אך הוא ייטמע לנו בתודעה. קריינות משמשת היום ליצירת סרטונים, תוכן לרדיו, תוכן שיווקי לטלפון ולחלל החנות בזמן הרכישה, וכן לספרים. מדובר בעולם שלם שמשרת לא מעט אנשים, חלקם סובלים מקשיי ראייה, אחרים מלקויות ביכולות להתרכז בתוכן כתוב וכדומה.

קריינות ספרים מקצועית

קריינות לספרים היא תחום התמחות שמצריכה שליטה במספר מיומנויות- מצד אחד בקריינות פורמלית, ומנגד, דווקא ביכולות משחק תיאטרליים. קריינות ספרים יכולה לשמש להקלטת ספרים שונים, למשל לספרי עיון, ובמקרה זה מטרתה להעביר את התוכן בצורה הנייטרלית והמדויקת ביותר, מבלי שריכוזו של המאזין יופר על ידי נוכחותו של הקריין. להבדיל, קריינות יכולה לשמש גם בעבור ספרים עלילתיים וספרי ילדים, רומנים וספרי סיפורים קצרים. במקרים אלו, דווקא מדובר בעבודה שנוכחותו של הקריין נחוצה בה, הקריין צריך להיות מסוגל לנוע בין קולו של המספר לבין קולות ואינטונציות נוספות שמאבחנות סיטואציות ודמויות שונות. ספרי אודיו עלילתיים מזכירים במקרים רבים דיבוב של סרטי אנימציה, אך לעיתים מצריכים אף מיומנות רבה יותר, משום שלא מתלווה אליהם הדימוי הוויזואלי של הסרט.

מורן לי קוגן קריינות מקצועית

קריינות ספרים וכן קריינות לתוכן שיווקי תוכלו למצוא באתר של מורן לי קוגן קריינות מקצועית. תוכלו למצוא באתר מגוון קריינים גברים ונשים בשפות וסגנונות שונים שיאפשרו לכם ליצור תוכן מקצועי לכל צורך.

מאמרים נוספים
Moran@Narration.co.il © 2018 כל הזכויות שמורות למורן לי קוגן
פתחו צ'אט
צרו קשר
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
דילוג לתוכן