קריינות מקצועית

לא פעם אנחנו רוצים לשווק ולפרסם את העסק שלנו. העולם השיווקי הוא רחב ומפותח מאד, וקיימות היום דרכים רבות ואסטרטגיות שונות לבחור בהן כשאנחנו יוצאים לשיווק העסק או המוצר שלנו. בחירה באסטרטגיה שיווקית יכולה להיעשות בין פלטפורמות שונות- טלוויזיה, אינטרנט, רדיו ועיתונות. אך בחירה אסטרטגית יכולה להיעשות גם במסגרת הפלטפורמה עצמה. כשנבחר לדוגמה בפרסומת טלוויזיה, יש משמעות רבה לאורך הפרסומת בה נבחר ולסוג הפרסומת בו נבחר (ישירה יותר ופחות, מכירתית או סמויה). באינטרנט נוכל לבחור בין תוכן ויזואלי לתוכן כתוב.

Closeup of audio microphone on stage background

אחת מהטכניקות החשובות בעולם

אחת מן הטכניקות הנפוצות בעולם שעולם השיווק פיתח במשך מאות שנים הוא הקריינות. בימי קדם היה את הכרוז של המלך שנואם בכיכר העיר עבור הבשורה החדשה, ובמהלך השנים התפתחו קרייני הרדיו עם הקול הסמכותי, ולאחריהם קרייני חדשות וטלוויזיה, פרסומות ואינטרנט. מדובר באחת הטכניקות המקצועיות ביותר, וכזו שצריך לדעת איך לבצע אותה. קריינים טובים לא רק נולדו עם קול רדיופוני, אלא למדו איך להשתמש בו כדי לשחק את הטקסט ולהתאים אותו למפרסם, לחברה שלו ולמוצר הספציפי לפי קהל היעד אליו הוא מכוון.

שיווק יעיל ברדיו

הדרך הטובה ביותר לפרסם ולשווק את העסק שלנו היא על ידי תשדיר פרסומת ברדיו. תרבות האזנה לרדיו היום הפכה לתרבות המלווה אנשים תוך כדי עיסוקים אחרים. להבדיל מצפייה בטלוויזיה שנעשית באופן אקטיבי יותר ומוקדשת כולה עבור הצפייה, היום אנשים מאזינים לרדיו תוך כדי עבודה או נסיעה, ומקבלים על עצמם את הפרסומות כחלק מן החוויה. כשיגיעו פרסומות בטלוויזיה אנחנו נעביר ערוץ, וברדיו, אנחנו פשוט ניתן להן להתנגן. פרסום ברדיו של העסק שלנו על ידי קריין מקצועי יכול לסייע לנו להגיע לקהל רחב יותר של לקוחות. קריינות מקצועית היא אמנות לכל דבר. היא יכולה לאפשר לנו לבטא את המקצועיות וההצלחה של העסק שלנו. בעזרת הקריין המקצועי נוכל להראות ללקוחות שלנו את השירות הנדיב שאנחנו מעניקים ואת הידע הרב שיש לנו. הקריין יוכל לבטא בעזרת קולו יותר טוב מאתנו את היתרונות של העסק שלנו.

קריינות מקצועית – למה כדאי לנו לפנות לקריין מקצועי?

אז למה בעצם כדאי לנו לפנות לקריין מקצועי? קריין מקצועי יוכל לסייע לנו לבנות לעסק שלנו תדמית מכובדת יותר. כאשר מטלפנים למשל למרכזייה של העסק שלנו וקולו של קריין מקצועי מקבל את הפונים הם מרגישים שלוקחים אותם ברצינות ושאכפת לנו מאוד ממה שהם חושבים, מספיק אכפת בשביל להשקיע בהם ובשירות שהם מקבלים. קריינות מקצועית נבדלת מקריינות "רגילה" או "חובבנית" בכך שהיא נשמעת טוב יותר. לקריין המקצועי יש וירטואוזיות בקול שלו ויכולת לבטא צלילים רבים בדיוק ובצורה נעימה. לקריין מקצועי יש את הדרך לבטא דרך הקול שלו את מה שאנחנו רוצים להעביר ללקוחות שלנו.

קריינות מקצועית – מה זה בעצם?

אז מה זה בעצם קריינות מקצועית? קריינות מקצועית היא קריינות בה קריין מקצועי שקיבל הכשרה מקצועית מקריא את הטקסט שאנחנו כתבנו. את הקראת הטקסט אנו מקליטים באולפן מקצועי וכך אנחנו יכולים להשמיע אותה כפרסומת, כחלק מהמענה הטלפוני של החברה שלנו ולמעשה בכל שימוש שנמצא לנכון. קריינות זו יכולה לאפשר להיות בקשר עם קהל לקוחות רב יותר וגדול יותר. כך למשל אנחנו יכולים לשכור קריין דובר רוסית בשביל שהוא יעביר את המסרים של החברה שלנו גם לציבור דוברי הרוסית. אנחנו יכולים באותה מידה לשכור קריין שמדבר אנגלית בשביל שהוא יסייע לנו לשמור להעניק מענה טלפוני ללקוחות דוברי האנגלית שלנו.

מורן לי קוגן

מורן לי קוגן היא אחת מהקרייניות המקצועיות בארץ עם רזומה עשיר מאד. במהלך השנים עסקה מורן בקריינות לכל מדיה אפשרית- קריינות רדיו וטלוויזיה, אינטרנט ועוד. לחברות גדולות כמו גם לעסקים קטנים ובינוניים. עם מאגר קריינים של גברים ונשים בשפות שונות, השירות המוצע באתר הוא מהנגישים ביותר בארץ.

מאמרים נוספים
Moran@Narration.co.il © 2018 כל הזכויות שמורות למורן לי קוגן
פתחו צ'אט
צרו קשר
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
דילוג לתוכן