הקלטת קריינות

הקלטת קריינות היא מיומנות שדורשת ניסיון רב ואימון ספציפי. אנחנו חיים היום בעידן טכנולוגי שהפך המון תחומי עיסוק לנגישים. אם בעבר נאלצנו להסתמך על אנשי מקצוע כשלכל אחד היה את תחום העיסוק שלו, היום, היכולת הטכנולוגית שלנו מאפשרת לנו לעשות כמעט כל דבר מהבית. אנחנו יכולים ללמוד מהאינטרנט כיצד להחליף חלקים במכונית, ואנחנו יכולים לרכוש מצלמה לשימוש ביתי עם איכויות צילום שבעבר היו שייכות רק לתעשיית הקולנוע. כמו כן, ישנם מכשירי הקלטה ביתיים ברמה גבוהה וישנם בעלי עסקים שמעדיפים אפילו לבצע קריינות ביתית בצורה חובבנית. עם זאת, צריך לזכור שיש פער גדול בין הקלטה ביתית והקלטת אולפן, ועוד יותר גדול, הפער שבין האפקטיביות של אדם שמקריין באופן חובבני, וקריין מקצועי שמשתמש בטכניקות ייחודיות למקצוע.

יכולות משחק ודיקציה

הקלטת קריינות דומה במובנים רבים גם לדיבוב סרטונים של דמויות אנימציה, וכן למשחק של ממש. על אף שהטכניקות והסגנון שונה, המהות דומה במטרתה להפוך את הכלי הווקאלי לחוויה רגשית. בעוד בסרט קולנוע אנחנו רוצים לרגש את הצופים, בהקלטת קריינות לתוכן שיווקי, אנחנו נרצה להפעיל מנגנונים תודעתיים שייצרו תחושת נוחות וביטחון, וכן ליצור עניין אצל הצרכן הפוטנציאלי. קריינות נכונה יכולה להפוך לכלי שיווקי, ואף לכלי מכירתי. קריינים מקצועניים לעיתים אף חוסכים את עבודת המכירה לאנשי המכירות בעצמם מפאת יכולתם לעניין את הלקוח בשירותי החברה או אף במוצר ספציפי.

מורן לי קוגן קריינות מקצועית

קריינות ניתן לעשות בסגנונות רבים ויש משמעות לכל סגנון, כשם שיש משמעות לקריין נשי או קריין גברי, או השפה בה נבחר לדבר את הטקסט. מורן לי קוגן קריינות מקצועית הוא אתר המהווה מאגר קריינים מקצועיים בעלי יכולות וורסטיליות לקריינות שיווקית וכן לקריינות בתחומים אחרים.

מאמרים נוספים
Moran@Narration.co.il © 2018 כל הזכויות שמורות למורן לי קוגן
פתחו צ'אט
צרו קשר
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
דילוג לתוכן