הקלטת ספרים

אחד מן הפיתוחים המעניינים של המאה העשרים הוא ה"אודיו בוק" – הספר המוקלט. הספר המוקלט התפתח במקביל לתסכיתים ששודרו ברדיו בשנות השלושים של המאה העשרים, ובשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תחייה מחודשת שלו באתרי סטרימינג באינטרנט, דוגמת יוטיוב. מאמצעי שיוצר בתחילה כפתרון לקריאת ספרים עבור עיוורים בשנת 1932, האודיו בוקס אומצו גם בידי אנשים שגילו שהם הרבה יותר אוהבים להקשיב לספרים מאשר לקרוא אותם. נוסף אליהם, גם אנשים שלא היה להם זמן לקרוא, מצאו דרך האודיו בוקס את האפשרות לצרוך ספרות באוזניות תוך כדי עבודה.

כשאנחנו רוצים להקליט ספר, אנחנו חייבים לפנות לקריין מקצועי. גם אם נולדנו עם קול מדהים ואנחנו בטוחים שאנחנו זמרים או שדרני רדיו מבוזבזים, חשוב שנבין שקריינות היא מקצוע. וככל מקצוע רציני, מדובר במיומנות נרכשת שדורשת ניסיון רב. קריין מקצועי לא רק ידע לקריין את הטקסט שלנו, אלא ממש לשחק אותו. בדומה למקצוע הדיבוב, אנחנו רוצים להחיות עולם ולהחיות דמויות, להקנות להן אופי שונה, אך גם לדעת לקריין ברהיטות את קולו של המספר. אין זה אומר שבהכרח נבחר לשחק כל דמות עם קול או ממש לדבר אותה כאילו הייתה חיה, לפעמים נבחר בספציפיקציות קטנות של שינוי אינטונציות שיאפיינו דמות. באתר מורן לי קוגן קריינות מקצועית תוכלו למצוא מאגר קריינים בוגרי בתי הספר הגבוהים בארץ למשחק. תוך עבודה משותפת אתכם, יוכלו הקריינים שלנו להפוך את הספר שלכם לאודיו בוק בדיוק כמו שדמיינתם אותו.

מורן לי קוגן קריינות מקצועית

הקלטת ספרים הוא רק אחד מהדברים שמורן לי קוגן מתמחה בו. באתר שלנו תוכלו למצוא גם קריינים ברדיו ובטלוויזיה, וקריינים מקצועיים בשפות שונות המתמחים בנתבי שיחות, פרסומות, סרטי תדמית, דיבובים ועוד.

 

מאמרים נוספים
Moran@Narration.co.il © 2018 כל הזכויות שמורות למורן לי קוגן
פתחו צ'אט
צרו קשר
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
דילוג לתוכן