דיבוב סרטים

כשאנחנו חושבים על דיבוב סרטים אנחנו לרוב חושבים על סרטים מצוירים וסדרות אנימציה לילדים. בשנים האחרונות סדרות מצוירות הפכו להיות מאד פופולריות ואנחנו רואים יותר ויותר סדרות מצוירות למבוגרים עולות למסך. למען האמת, היסטוריית הדיבובים מתחילה לפני המצאת הקולנוע, כשמחזות זמר היו מדבבים ששרו מאחורי הקלעים עבור שחקנים ראשיים ללא יכולות שירה. בשנות העשרים של המאה העשרים החלו לחבר רצועות קול לסרטים קצרים והדמות המצוירת הראשונה שדובבה הייתה דמותו של כלב בשנת 1926 שאמר משפט יחיד.

לא רק דיבוב מצויירים

בישראל, אנחנו רגילים לראות דיבובים רק לסדרות וסרטים מצוירים. כשמגיעים סרטים מצוירים לארץ, מדבבים אותם בעברית לילדים ומוציאים לקולנוע גרסאות בשפת המקור ובשפה העברית. לעומת זאת, במדינות שונות בעולם, ובעיקר באירופה, ניתן לראות תרבות דיבוב גם עבור סרטי Live Action עם שחקנים מצולמים. סרטי אקשן, דרמה, פנטסיה ומלחמה, לצעירים ולמבוגרים גם יחד. בעוד בארץ התרגלנו לכתוביות, יש מדינות שכלל לא משתמשות בכתוביות ומכירות דיבוב בלבד. רבים לא יודעים, אבל דיבוב הוא אחת מהאומנויות המורכבות ביותר וישנם אנשים שזה המקצוע שלהם מבלי לשחק בסרטים מצולמים. זהו תחום רחב מאד היום, שרובו בכלל קורה בעולם משחקי הוידאו שעם השנים הופכים להיות יותר ויותר מתוסרטים וסיפוריים. היום אנחנו יכולים לראות סצנות דרמתיות מצוינות במשחקי פלייסטיישן ואקסבוקס.

מורן לי קוגן קריינות מקצועית

דיבוב סרטים הוא אומנות שמשלבת בין כישרון ווקאלי, מיומנויות קריינות ומיומנויות משחק. אם אתם מחפשים מדבבים מקצועיים שיהיו מסוגלים לדבב את סרטי האנימציה שלכם, ולהפיך חיים ורגש בדמויות המאוירות, תוכלו למצוא אצל מורן לי קוגן קריינות מקצועית את מבוקשכם. עם מאגר קריינים ומדבבים בוגרי קורסים ובתי ספר למשחק, תמצאו אצלנו מדבבים בשפות רבות ובשני המינים.

מאמרים נוספים
Moran@Narration.co.il © 2018 כל הזכויות שמורות למורן לי קוגן
פתחו צ'אט
צרו קשר
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
דילוג לתוכן