דיבוב לסרטים

תמיד אמרו לכם שיש לכם קול מגניב ושאתם צריכים לדבב? או שזה היה קול רדיופוני ושאתם שדרני רדיו מבוזבזים? אף פעם לא מאוחר לשנות מקצוע וללכת על אחד מהמקצועות המיוחדים שיש. אבל בטרם אתם הולכים לאולפני דיסני ודופקים על הדלת בטענה שיש לכם קול מצוין, אתם צריכים לזכור שדיבוב וקריינות הם לא רק עניין של כישרון. מדובר במיומנות שצריך ללמוד אותה, להתאמן בה ולצבור בה ניסיון רב. ישנם שחקנים מפורסמים מאד שמדבבים גרוע ולא די ברהיטות ודיקציה נכונה, כמו שלא די בקול נעים ויפה.

דיבוב לסרטים ואפיון דמות

כשאנחנו רואים סרט מצולם עם שחקנים אמיתיים, אנחנו יכולים להזדהות עם הדמויות די בקלות. מספיק תסריט טוב ומשחק מניח את הדעת ואנחנו כבר נוכל לפתח אמפתיה עבור דמות אנושית שניצבת בפני מכשול. לעומת זאת, כשמדובר בדמויות מצוירות, היכולת שלנו לחוות את הרגש הולכת וקטנה, ורק אם יעשה דיבוב ברמה מקצועית ביותר, אנחנו נוכל ממש לחיות את עולמה של הדמות. לשמוח בשמחתה ולהזיל דמעה כשכואב לה. כשבעצם החיבור הוויזואלי שלנו הולך וקטן, החיבור הווקאלי, אל קול אנושי, הוא זה שעכשיו מחזיק על עצמו את היכולת שלנו להזדהות עם הדמות. להבדיל משחקנים שלרשותם עומדים תווי פנים, שרירים ומבט עיניים, למדבבים מקצועיים יש את היכולת להפעיל רגש דרך משחקי קול ספציפיים מאד שחייבים להיות מדויקים לדמות בסיטואציות השונות בסרט.

מורן לי קוגן קריינות מקצועית

ב- מורן לי קוגן קריינות מקצועית תוכלו למצוא שחקני דיבוב לסרטים וקריינים מהמקצועיים ביותר בארץ. בעברית, אנגלית ורוסית, קריינות נשים וגברים, תוכלו למצוא בוגרי בתי ספר הגבוהים למשחק בארץ ובוגרי קורסי קריינות שיוכלו להחיות את הדמויות שלכם ולהפוך אותן למלאות רגש.

מאמרים נוספים
Moran@Narration.co.il © 2018 כל הזכויות שמורות למורן לי קוגן
פתחו צ'אט
צרו קשר
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
דילוג לתוכן